Instagramu není žádná věda, to však neznamená, že nemá pár možností užívání, které ještě nejsou známé úplně každému. Tak se na to podívejme.
Přidávání tzv. „instastories“
Instastories nebo pokud chcete „můj den“ slouží k přidávání jednoduchých fotografií či videí, ke kterým můžete přidat různé nápisy, emoji, hashtagy, časový údaj a různé další efekty s tím, že to vidí lidé, kteří vás sledují, tzv. followeři.
instagram a mobilní telefon
Pokud máte fotografie, které pro vás nejsou zas tak dobré, že byste si je přidali na nástěnku, je pro vás instastories to pravé!
Tip číslo 1. Je vaše fotka příliš přiblížená a při přidání do instastories se až nevhodně přiblíží nebo zkrátka jen chcete přidat fotografii starší 24 hodin? Najeďte si na fotografii ve své fotogalerii a udělejte její screen. Fotografie se tak vyfotí s černými okraji, kterých můžete na instagramu využít a vložit tam právě zmíněné nápisy, efekty a podobně!
Tip číslo 2. Pokud chcete přidat k vašemu příběhu (instastories) nějaký nápis či něco vlastního do ní nakreslit, zobrazí se vám pás barev, ale co dělat, pokud nenajdete barvu, kterou chcete? Jednoduše si jednotlivou barvu podržte a zobrazí se paletka jejích odstínů, které můžete libovolně vybírat a lépe si tak s nápisy vyhrát.
Tip číslo 3. Všimli jste si, že focení přes instagram značně zhorší kvalitu vaší fotografie? Na to je opět jednoduchý trik. Fotku nejdříve vyfoťte přes fotoaparát v mobilu a až poté ji na instagram přidejte. I když je to o pár sekund zdlouhavější, kvalita bude opravdu výrazně lepší.
Archivace vašich jednotlivých fotografií
Velmi mě mrzí, že jsem tuhle funkci objevila až nedávno, protože jsem do té doby v afektu smazala tolik fotek, které bych tam opět zase chtěla mít. Tak snad tomu předejdete alespoň vy.
panáček u foťáku
Tip číslo 1. Jak archivovat fotku, aby nebyla na vaší hlavní zdi, ale zároveň chcete mít možnost ji tam kdykoliv vrátit? Opět jednoduše – rozklikněte si konkrétní fotku a když kliknete na tři tečky v pravém horním rohu, je tam možnost „archivovat“ a fotka se vám tak smaže z nástěnky, avšak se zachová, vy ji můžete kdykoliv obnovit a vrátit ji tak na původní místo profilu.
Sdílení odkazů z vaší webové stránky
Máte svou vlastní internetovou stránku a chtěli byste vkládat různé odkazy z ní například na instastories?
Tip číslo 1. Stačí si najet do nastavení a jednoduše tam zadat URL vaší webové stránky a poté můžete sledovat různé statistiky, přidávat ty právě už zmíněné odkazy na „můj den“ a co je skvělé – ukládají se vaše denní příběhy za 2 týdny!
Snad vám alespoň některá rada pomohla a zužitkujete ji.