Prostory, které si v našem domově vyhradíme na odpočinek, je potřeba vybavit tak, aby se v nich cítil dobře každý člen rodiny. Doby, kdy obývacímu prostoru vévodila mohutná houpací křesla jsou, vzhledem k obvyklým rozměrům bytů, nenávratně pryč. Houpací křesla v subtilnější podobě se sice k odpočinku pořizují pořád, ale umísťují se spíše do venkovních prostor. Do zimní zahrady nebo pod krytou terasu. V houpacích křeslech relaxují s oblibou všichni rodinní příslušníci, včetně kočky s koťaty. Bývá to místo, které si při návštěvě vyhradí babička. Jakoby jí ten houpavý pohyb dokázal vykřesat všechny zapomenuté vzpomínky.
křeslo na terase

Závěsné sítě?

Dalším místem, ve kterém lze příjemně odpočívat, je závěsná houpací síť. Umístit se dá přímo do obývacího pokoje, na terasu, nebo v letních měsících mezi stromy v zahradě. Tam je lenošení nejpříjemnější. Za předpokladu, že nezačne pršet. Houpací sítě se vyrábějí v mnoha barevných odstínech, takže pokud jsou zavěšeny pokoji, není problém ji sladit s ostatním vybavením. Obdobnou variantou relaxačního místa jsou závěsná houpací křesla. Nezaberou tolik místa, jako ta klasická, ale příjemnou atmosféru navodit dovedou. Hlavně je potřeba dodržet všechna bezpečnostní pravidla při jejich instalaci do stropního podhledu. Aby se odpočinková zóna nezměnila na zónu naražených kostrčí.
venkovní sedací vaky

Sedací vaky?

Sedací vaky patří v poslední době mezi nejoblíbenější vybavení odpočinkových prostor. Jsou nesmírně variabilní a nezabírají mnoho prostoru. Dají se lehce přemisťovat a pohodlí na nich najdou jak dospělí, tak děti. O jejich využití více na . Sedací vaky se mohou stát nejen oblíbenými kousky v obývacím či dětském pokoji, ale v případě potřeby poslouží hostům k sezení na zahradní párty. Jsou vyráběny z pevných, vodě odolných materiálů, které snesou i nenadálou dešťovou přeháňku.