Zamilovali jste se až po uši do osoby, se kterou chcete být už navždy a tvrdíte o ní, že je ženou vašeho života? Není větší vzácnosti než to, když se najdou spřízněné duše, které si rozumí ve všem a za všech okolností. Vytrhnout vás z vašeho idylického vztahu a jeho průběhu může však rozhodnutí, založit si rodinu.
A to, že cesta za vysněným miminkem je zdlouhavá a ne vždy jednoduchá, se můžete přesvědčit i sami, když zjistíte, že jeden z vás děti mít nemůže.
dvojice v objetí

Je neplodnost překážkou?

Zjištění, že je vaše partnerka nevhodnou kandidátkou na to, aby byla jednou matkou, musí být především pro ni, nesmírně zdrcující. Jen přece je to žena, která viděla jednou poslání v tom, porodit na svět milované dítě. Ne všechno jde dle našich představ a v případě, že se vás to týká, musíte se tomu postavit čelem.
Ještě předtím, než začnete panikařit, rozhodně si ujasněte, co je vlastně překážkou. Je to vaše báječná a dokonalá žena, která si bohužel nezaslouží to, stát se jednou mámou vašich dětí nebo je to skutečnost, že se budete muset o miminko pokoušet jinak?
Věřte tomu, že nejste jediný pár, který se s tímto problémem potýká a řeší podobou situaci. Daleko horší, než dopracovat se k děťátku je však psychický tlak a rozpoložení, kterým si vaše partnerka prochází a který má za následek i to, že váš vztah už není zalitý pouze sluncem.
nožičky v dlaních

Jak partnerce pomoci?

Je těžké být stoprocentní oporou ženě, která o to nestojí, protože se cítí zraněná, ponížena a nešťastná. S velkou pravděpodobností bere všechnu vinu na sebe a nepřipouští si to, že existují i jiné možnosti. Vaším úkolem je pomoct vaší partnerce najít cestu, po které se můžete společně vydat a zvládnout na ní všechny překážky.
Buďte iniciativní, projevte zájem vůči návrhu – dítě si adoptovat nebo se obrátit na pomoc náhradní matky. Snažte se jí vysvětlit, že to není důvod k tomu, aby děti nikdy neměli, ale naopak – šance, jak k nim přijít jiným způsobem, který bude v konečném důsledku stát za to všemi deseti.
 Každé dítě je darem pro rodiče, kteří si ho přejí a je úplně jedno, jaké okolnosti nasvědčovali tomu, jak k nim přišlo.