Toto energetické vyzařování, díky němuž se můžeme dozvědět o charakteru, obklopuje všechny živé organismy, tedy nejenom lidi, ale také zvířata a rostliny. Každý z nás má jedinečnou auru, a její vzhled, barva i velikost se neustále mění podle aktuálního zdravotního stavu jedince. Čím je člověk zdravější, tím je aura silnější. Při čtení aury je důležité vnímat barvy, jejich prolínání, velikost i samotnou formu. Auru se může naučit vidět téměř každý jedinec, stačí k tomu jen poctivé trénování.

Jak vidět auru? K vidění aury je hned několik možných způsobů. Cvičení však nedělejte příliš dlouho, aby vás ze začátku nebolely oči.

Ø Dejte ruce před sebe, dlaně směrem k sobě, jako byste chtěli tleskat, a pomalými pohyby naznačujte 3-5x tleskání. Tak si pošlete svou energii do rukou a uděláte z ní jakoby kuličku, kterou vezmete mezi dva prsty.
Podívejte se na ni, měli byste vidět auru, která vás právě obklopuje.

Ø Postavte svého pomocníka před jednobarevnou zeď, zadívejte se na něho a svůj pohled rozostřete. Můžete také trochu přivřít oči. Aura je nejlépe viditelná kolem hlavy.

Aura a její barvy:
· Červená je mocná barva, vůdcovská, silná a aktivní. Její nositel snadno dosáhne úspěchu a svých předsevzetí. Má často odpovědná postavení a je dobrým vůdcem pro ostatní. Je citově založen a má dobré srdce. Má silné ego a dokáže snadno nalézt štěstí.

· Oranžová je úspěšná a aktivní, také velmi přátelská, pečující a starostlivá. Tito lidé jsou veselí, odvážní, ale také často žárliví, ctižádostiví i unavení. Velmi si váží rodinného života. Nemají silnou vůli, jsou málo trpěliví a potřebují podporu okolí.

· Žlutá značí tvůrčí schopnosti a vynikající úsudek. Tito lidé se snadno nadchnou, mají rádi zábavu, jsou společenští, upřímní, snadno se učí, můžou mít však sklony ke lhaní.

· Zelená je přirozená a schopná se přizpůsobit. Je mírumilovná, bezstarostná, ale také tvrdohlavá a neústupná, pokud je to nutné. Tito lidé mají silnou vůli a umí si užívat života.

· Modrá nemá ráda nudu, ráda cestuje, dobře navazuje kontakty s ostatními.Je chytrá, má mnoho úspěchů, chce poznat co nejvíce. Vše bere s humorem, je sympatická a neumí lenošit. Tito lidé jsou upřímní, čestní a obvykle říkají, co si myslí.

· Růžová značí finanční a hmotný úspěch. Je pracovitá a dokáže jít za svým cílem za jakoukoliv cenu. Má vedoucí schopnosti, je skromná a laskavá, miluje klidný život, může být také tvrdohlavá a nedůvěřivá.