Pokud vás trápí vrásky, jizvy, rozšířené póry nebo červené žilky, svěřte svou pokožku laseru, který vaše problémy snadno vyřeší. K tomu, aby dal vaší tváři mladší a krásnější vzhled bez jediné vady, mu postačí dvacet minut, a to téměř bez bolesti.

Ošetření laserovým paprskem patří v estetické medicíně k nejoblíbenějším. Dokáže si totiž poradit s celou řadou problémů, které trápí stárnoucí pleť. A nejde pouze o vrásky, které s rostoucím věkem na tváři přibývají. Laser se dokáže poprat také s pigmentovými skvrnami, rozšířenými žilkami, stáhne póry a vyhladí pleť.

Dermatolog pak zvolí typ laseru podle toho, jaké problémy vás zrovna trápí. Ošetření není bolestivé, většinou je cítit jen lehké štípání nebo pálení. Pokud by vás ale zákrok bolel, můžete si předem domluvit použití anestetického krému, který lokálně znecitliví ošetřená místa, a vy pak nebudete cítit vůbec žádnou bolest.

Laserovým paprskem se šetrně odstraní celá svrchní vrstva pokožky a povrch pleti se během několika následujících dní kompletně obnoví. Omlazení trvá maximálně dvacet minut, a ošetřit se dá nejen tvář, ale i dekolt, krk i ruce. Díky laseru zmizí veškeré nedokonalosti, pleť je po pár dnech vyhlazená a zpevněná, na první pohled mladší.

Po dobu několika dní může být ošetřená kůže citlivá, začervenalá nebo i oteklá. Proto je dobré ji ošetřovat jemným krémem a maskovat make-upem. Dočasné zarudnutí se však během několika dnů samo ztratí a vy pak budete moci bez obav vyjít ven. Tam si ale dejte pozor na sluníčko, kůži je nutné chránit před intenzivními slunečními paprsky. Vhodné je používat opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem.

Laserové ošetření se doporučuje opakovat tak po třech měsících, aby se dosáhlo kýženého výsledku. Pokud chcete výsledek laserové kúry ještě prodloužit, nechte se v následujících letech laserem preventivně ošetřit zhruba jednou do roka.