Pojďte to tedy s vaší třídou zkusit na vlastní kůži a otestujte různé možnosti tipů na školní výlety.
Víte o tom, že jsou lidé, kteří se zaměřují na vzdělávací, zábavné i turistické programy, aby pomohli zařízením s dětmi oprostit se od přísného režimu a naučili je vnímat krásy České republiky ve všech rozměrech a s patřičnými inspirativními nápady? Výhodou potom je, že se učitel, ani dozor nemusí o děti starat, protože se jich ujmou zkušení průvodci, kteří vaše ratolesti zaměstnají i zabaví.
Právě zajímavé tipy na školní výlety, kde se děti přiučí rozličným dovednostem a poznají spoustu krásných míst, jsou tím, na co vzpomínají nakonec jak dítka, tak i zúčastnění dospělí.

Příprava, nápady a turistické trasy

Rozhodnutí svěřit svou třídu do rukou těch, kteří vědí, jak zaujmout školáky, už padlo a teď tedy ještě vybrat z mnohatipů na školní výlety ty, které jsou nejlepší právě pro váš kolektiv. Samozřejmě je důležité zaměřit se navhodnost pro určitou věkovou kategorii, kterou máte na starosti. Děti nemůžete přetížit třeba těžkou terénní trasou a zároveň zase nemůžete podceňovat starší děti přílišnou jednoduchostí, která by je nejspíš nebavila.

Nabídka akcí pro kolektivy:

– školní výlet pro nejmenší
– kdo si hraje, nezlobí
– od pekaře po čtyřkolky
– hledání limitů
– výlet dvoudenní

Každá z těchto připravených akcí zahrnuje veškerou péči a organizaci, na kterou se můžete v domluveném termínu spolehnout. Zároveň se můžete předem informovat, zda odpovídá parametrům právě pro vaši věkovou kategorii dětí.

Pro nejmenší žáčky je připravený např. program poznávání exotických zvířátek, návštěva a hra v jeskyni a také třeba poznají, jak vzniká pečivo, které každodenně mistři pekaři připravují v pekárně.

Také v programu Kdo si hraje, nezlobí, je připravený program tak, aby mohli žáci proniknout do pravěku, projít sejeskyní a poznat krásy obrázků v Burianově muzeu. Pro starší ročníky žáků v programu Hledání limitů si každý z nich vyzkouší své fyzické síly a dovednost, ať už v lanovém parku, při střelbě lukem nebo při orientační soutěži v GPS režimu.