Mnoho dní dopředu prohlížíme katalogy a přemýšlíme, kde by nás mořské sluníčko opálilo co nejlépe. Barevné fotografie lákají a my už se vidíme na nejkrásnější pláži. Než ale na té pláži opravdu budeme, musíme zvládnout mnoho záležitostí, které budou tomuto momentu předcházet. Chorvatsko se stalo již dlouhodobě destinací, která láká turisty ze všech zemí. Splňuje kriteria, kde si můžeme výborně odpočinout, prožít své dny dovolené sportovně nebo lenošením, jak si kdo přeje.
mokrý dálkový autobus
Než ale dojde k tomu, že si budeme užívat chorvatského sluníčka a voňavého moře, musíme se do vyhlédnuté destinace dopravit. I způsob cesty má velký vliv na to, jak se pak budeme na dovolené cítit. Dnes nemusíme vybírat zájezd s již naplánovanou dopravou. Je možné si pobyt složit z výběru lokality a bydlení a způsob dopravy si zas vybrat odděleně. Nejčastější způsob dopravy do Chorvatska je dnes autobus.Je mnoho agentur, které dopravu luxusními autobusy nabízí.
sedačky autobusu
Výhody autobusové dopravy
-jedna z nejlevnějších jízdenek obousměrně
-luxusní vybavení autokarů jako je klimatizace, pohodlná sedadla, WC v autobusu, možnost nákupu občerstvení během cesty.
-bezpečná jízda se dvěma řidiči a stevartem s bohatými zkušenostmi, který se o vás dobře postará
-v případě potřeby je možné domluvit individuální zastávku, které jsou důležité zejména pro rodiny s dětmi nebo pro seniory
-v autobusech lze nabíjet elektronická zařízení a sledovat filmy dle vašeho výběru
-v autobusu bývají i chladničky pro vaši stravu během cest
-zavazadla cestují vám na dosah a v případě potřeby vám je stevart vyndá ze zavazadlového prostoru
-autobusy renomovaných agentur nejsou na hranicích zdržovány, protože mají dobré jméno a nejsou s nimi žádné potíže.Proto cesta probíhá plynule a rychle.
-stevart často upozorňuje na míjená zajímavá místa, aby vám nic cestou neuniklo.
-některé agentury vypravují autobusy specializované pro rodiny s dětmi, takže a palubě je i pracovník, který se věnuje během cesty dětem a krátí jim čas, který děti většinou nebaví a často se nudí nebo zlobí.