Antigravity jóga spojuje prvky klasické jógy, gymnastiky, může být proložena i cviky na posílení různých partií těla.
Proč antigravity? Tento druh cvičení se provádí většinu času ve vzduchu, takže dokonale využijete celý prostor okolo sebe. Jedinou pomůckou, kterou potřebujete, je šátek obřích rozměrů, tzv. hammock. Cvičební metodu uvedl do praxe Christopher Harrison, gymnasta a specialista na vzdušnou taneční choreografii, který šátek nejprve využíval jako netradiční prvek v zábavním průmyslu. Originální hammock je vyroben z hedvábného plátna a se správným zavěšením unese okolo 500 kg.
odpočinek nad Paříží
Prováděním cviků v šátku uvolníte páteř a odlehčíte pohybovému aparátu, nedochází tak k přetěžování kloubů. V průběhu hodinové aktivity budete střídat polohy ve visu hlavou dolů s polohami ve stoje i vsedě uvnitř šátku. Nebojte se toho, z vlastní zkušenosti vím, že to není nic obtížného. Zkušená a proškolená lektorka vám vysvětlí, co a jak máte dělat.
yóga za úsvitu na pláži
Vhodným oblečením jsou legíny, tričko s krátkým rukávem. Cvičí se bez bot a bez ponožek. Z důvodu vaší bezpečnosti a také z důvodu možného poškození hammocku je třeba sundat šperky, hodinky a vše ostré. Pokud máte piercing, platí to pro něj také, ale případně ho můžete přelepit. Nezapomeňte si s sebou vzít pití.
Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie, pro začátečníky i pokročilé, zkrátka pro všechny, kteří se na to cítí a komu to dovolí zdravotní stav. Kontraindikací je zejména těhotenství, vysoký krevní tlak, nedávné úrazy a operace, kýla. Další stavy, při kterých není vhodné cvičit antigravity jógu, vám sdělí instruktor. Slušné studio vám nabídne první lekci zdarma, takže se dozvíte vše potřebné.
popření gravitace
Vzdušná jóga vám kromě rehabilitace a posílení všech skupin svalstva vám přinese také pocit úlevy a snížení napětí nejen fyzického, ale také emocionálního. Bonusem pro vás může být také zlepšení pleti a pokožky obecně, protože dochází k prokrvení organismu a lepší cirkulaci lymfy a navíc polohy hlavou dolů napomáhají vypnutí vrásek. A neposlední řadě se při tomto cvičení budete určitě dobře bavit.