Sedací vaky patří bezesporu k hitům posledních let a ze svého poměrně vysokého místa v oblíbenosti jistě jen tak nespadnou. A není se opravdu čemu divit. Jejich nevšední, a přitom moderní vzhled skvěle oživí váš interiér a dodají mu takzvaný šmrnc. Často sklízí také vekou oblibu u dětí v jejich pokojíčcích nejen jako nevšední hračka. Jejich vzhled ale není zdaleka jen jedinou výhodu, kterou nabízejí.
Za jeho pořízení vám poděkují hlavně vaše záda, jimž ulevíte od bolesti. I když se tomu tak na první pohled rozhodně nezdá, při delším zamyšlení je nám jasné, že jsou daleko vhodnější, než křesla nebo sedací soupravy. Proč vlastně? Kancelář s vakyVysvětlení je naprosto jednoduché. Sedací vaky jsou totiž naplněny polystyrénovými kuličkami, které se ihned po vašem dosednutí přizpůsobí vašemu tělu a jeho poloze. Záda tedy nejsou namáhána tak jako při sezení na tvrdém gauči, kdy jsme nuceni setrvávat ve strnulé a nepřirozené poloze. Sedací pytle od Beanbag.cz jsou tedy velice pohodlné a vhodné k relaxaci po náročném dni, kdy se do něj můžete posadit nebo lehnout před televizi, s oblíbenou knihou nebo šálkem kávy.
Velice často se uplatňují také u nemocných osob, jež jsou odsouzeny k dlouhodobému trávení času v posteli. Výhodou vaků totiž je, že při jejich používání nedochází ke vzniku nežádoucích a problematických proleženin a otlaků.
Pozor si ale musíme dávat při výběru, abychom neskončili s prázdnou peněženkou a nekvalitním výrobkem, u kterého za nějakou dobu budeme litovat toho, že jsme zase naletěli na nějaký podfuk. Hlavní, na co bychom si měli dávat pozor, je jejich náplň. Výrobci často z důvodu ušetření nákladů vaky plní polystyrénovou drtí, ze které se v první řadě práší a za druhé po nějaké době dojde k jejich slehnutí. Kvalitní náplní by měly být polystyrénové kuličky, jež se označují zkratkou EPS neboli expandovaný tvrzený polystyrén. Samozřejmě záleží také na velikosti, která se odvozuje podle vaší velikosti a od toho, k čemu vak chcete používat, tedy pokud vám stačí pouhé sezení nebo chcete-li mít možnost si opřít hlavu nebo pohodlně lehnout.Sedací vak fazolovitý
Důležitým pravidlem je nevybírat jen očima podle vzhledu. Nejlepší variantou je si vak kupovat v kamenném obchodě, kde si jej můžete přímo vyzkoušet a určit, zda vám přesně tento vyhovuje. Popřípadě si můžete zapamatovat konkrétní typ a poté jej objednat přes e-shopy, kde často narazíte na lepší ceny.