Pokud budete mít sex, který bude trvat hodinu, můžete se spolehnout, že spálíte až pětkrát více kalorií, než když si půjdete s přáteli zahrát volejbal.
Krásné letní počasí samozřejmě vybízí nás všechny, abychom si šli zaběhat, projít se či si šli zahrát zmíněný volejbal. Někdo také rád jezdí na kolečkových bruslích či chodí na hodiny tenisu.
mazlení na dece
Pokud však srovnáte všechny tyto letní aktivity, které byste zvolili na hubnutí, můžete si být jisti, že nejlépe opravdu vyjde sex. Pokud provádíte sex, jako průměrní lidé, to znamená cca 13 minut, makáte na tom také průměrnou intenzitou, spálíte něco málo přes tisíc šest set kilojoulů. Tedy pokud se budete snažit hodinu, znamená více než šest tisíc kilojoulů.

To je přibližně stejné, jako kdybyste necelou půl hodinu běhali venku. Tedy zlehka.

Když si k tomu letnímu sexu přičteme ještě líbání, protože jeden francouzský pětiminutový polibek má také velkou váhu při spalování kalorií, můžete se při zdravém sexuálním životě s vašim partnerem dopracovat k tomu, že budou kila ubývat samy. Tedy téměř.


Může se to zdát jako vtip, ale když si vzpomenete třeba na počátky vašeho vztahu, jak jste chodili na procházky, všude se líbali a měli sex při každé příležitosti, určitě si také vzpomenete, že jste měli o pár kilo méně. Možná vás i trápilo v poslední době, že nevíte, kde se ta kila, která máte navrch, vzala. A toto možná může být odpovědí.

Zdá se vám to nesmyslné?
Podle dostupných informací z prováděných testů se zjistilo, že páry, které si užívali sex, tak jak jsou zvyklé, spálí přibližně polovinu kalorií párů, které se třicet minut trápili na běžeckém páse.
plážový volejbal
Proč tedy srovnáváme sex ke sportu?
Ne každý z nás totiž je sportovcem, který je schopen běhat třicet minut po lese či makat v posilovně. Protože pro některé z nás může být sportem i procházka po parku, bude pak odpovídat počet spálených kalorií vydaných na procházce právě námi provozovanému sexu.

Pokud za jeden den provedeme tyto obě pohybové aktivity, můžeme směle v nejbližších týdnech očekávat, že naše fyzická kondice bude lepší, než kdykoli jindy!