Zejména jaro láká k tomu, abychom se pustili do úklidu našeho okolí. Nevím, jak je to možné, ale právě přes zimu se v našich domovech nahromadí spousta nepotřebností. Třeba máme potřebu hromadění věcí na zimu zafixovánu z dob dávnověku. To bychom ale museli asi hromadit spíše jídlo nežli staré krámy. Ale ono je docela možné, že jsou ty věci na půdě a v garáži už hodně dlouho a na jaře je prostě vidíme nějak více. Každý tvor si přeci své bydlení uklízí na jaře. Nežli ale něco vyhodíte, zkuste se zamyslit nad tím, jestli by ještě k něčemu ty „starožitnosti“ neposloužily. Říká se, že co Čech, to kutil.
§ Pokud si uděláte procházku některou vesnicí, určitě zjistíte, jak pravdivé toto úsloví je.
§ Lidé dokáží vytvořit neuvěřitelné věci i ze starého haraburdí.
květinová dekorace

Stačí trochu fantazie

Uvažujete, co uděláte se starou plechovou popelnicí, kterou už jste dávno vyměnili za plastovou s kolečky? Z té staré (pokud není v dezolátním stavu) můžete vytvořit unikátní dekoraci na zahradu. Stačí ji něčím vyložit (například kameny nebo cihlami) a nahoru dát širší květináč s popínavými květinami. Spojení plechové popelnice a něžných rostlin bude působit velice zajímavě.

Truhla plná vůně

Máte už léta na půdě starou dřevěnou truhlu, kterou už jste zkoušeli bezvýsledně prodat do starožitnictví a měsíce nabízet na internetu?
§ Než k ní naposledy promluvíte se sekerkou v ruce, zkuste jí dát ještě šanci.
květiny ve vaně
Najděte nějaké vhodné zákoutí zahrady a truhlu do něj jednoduše posaďte. Nejlépe se vyjímá na kamenitém podlaží. Pak stačí nasypat do truhly zeminu a osázet rostlinkami. Krásně se tu vyjímá levandule nebo třeba i macešky. A pro ty, kteří rádi spojují krásné s užitečným, to může být skvělý květináč pro pěstování bylinek, které pak můžete zužitkovat v kuchyni. Pokud se obáváte, že by vlhkost truhlu odspodu narušila, vyložte její dno fólií.