Každý se někdy ocitne v situaci, kdy nemá nejen na rozhazování, ale ani na minimální výdaje nezbytné k životu. Každému se občas stane, že by potřeboval něco zaplatit, ale jednoduše na to nemá. Protože nežijeme v pohádce, kde by to spravil nějaký ten bezedný měšec nebo někdo, komu by stačilo trochu prospět z dobrého srdce a on by nám za to splnil přání, zlatou rybkou počínaje a třeba kouzelným dědečkem konče.
My žijeme v docela obyčejném světě, kde se zkrátka někdy peníze nedostávají. A to ani na to nejrozumnější utrácení. Někdy člověku schází jenom málo, někdy učiněná hromada peněz.
české peníze

Pokud by člověk v takové chvíli rád utrácel za hlouposti, měl by na to zapomenout, smířit se s tím, že tyto mít nebude. Protože utrácet za nesmysly se nevyplácí, za nedůležité věci by měl utrácet zásadně jen ten, kdo na ně má.
Ovšem když by dotyčný potřeboval peníze na něco skutečně důležitého, na něco, bez čeho se nedá normálně žít nebo co se v dlouhodobějším horizontu zhodnotí, měl by si to pořídit. Díky půjčce.
Nejednou takovému člověku sice nepůjčí nikdo z těch, kdo u nás peníze tradičně půjčují, od příbuzných přes kolegy, přátele a známé až po banky, ovšem ani v takových případech netřeba propadat depresím, protože vždy .
Vždy si lze požádat například o hypotéku bez registrů. Tu, díky níž má člověk chybějící peníze k dispozici více než rychle a získá je snadno. Protože nebankovní finanční instituce nelezou člověku zbytečně do soukromí, neinformují se na něho tak důkladně, nechtějí spousty všemožných dobrozdání a potvrzení, ba ani záznam v registru dlužníků nemusí být problémem.
Stačí jenom a pouze zastavit coby záruku svoji nemovitost, protože i věřitelé z nebankovního sektoru chtějí mít jistotu, že se jim půjčené peníze jednoho dne v pořádku vrátí, čímž však ani zdaleka nedosahují přísnosti požadavků, jež mají vůči žadatelům banky klasické.
Čímž byl právě nakousnut jeden jediný problém související s takovou hypotékou bez registrů. Že jde vážně jenom o půjčku, nikoliv o dar.
A tak ten, kdo podobnou půjčku získá, musí tuto i řádně splácet. Jinak ho totiž logicky čekají problémy.
muž na bankovce

Což je právě ten hlavní důvod pro to, aby si člověk bral půjčky jenom na to, co opravdu potřebuje. A ne na nějaké zbytečné hlouposti, které by se mu nemusely rozhodně vyplatit. Až bude splácet.