Pokud máte svůj vlastní bazén, můžete si ho užívat v teplé a možná i nejen teplé části roku dosyta. Je to, jak se spolu určitě shodneme, tuze příjemné. Ovšem to jedině tehdy, když se o svůj bazén náležitě staráte. Takový bazén si totiž logicky žádá své. Jenže i když použijete tu správnou bazénovou chemii, i když vodu v bazénu pravidelně filtrujete a používáte patřičný vysavač na její dno, nemusí to být ještě stoprocentní zárukou, že bude pobyt v takovém bazénu dokonalým osvěžením.
palmy u bazénu
Protože když váš bazén nestojí na místě vysloveně zalitém od rána až do večera sluncem, když je někde v chladném stínu, nikdy není vyloučené, že do něj skočíte a ouha! Brrr! Jak je jenom ta voda v něm ledová! To se snad ani nedá vydržet, tam by si to snad užil leda tak Eskymák.
Jistě, i takový bazén vám pomůže od nejednou hrozícího úpalu, i ten vás zaručeně zchladí, ale rozhodně ne příjemně. Až takhle si totiž zase člověk to letní osvěžení ve vodě nepředstavuje. Aspoň pokud tedy nejde o otužilce, který se chodí rok co rok i o Vánocích koupat do vody plné plujících ker.
venkovní bazén pro děti
Co dělat v takové chvíli? Co vám zajistí ?
Odpověď na položenou otázku je zcela prostá:
!!! Pořiďte si, totiž svému bazénu, solární plachtu. !!!
Jedná se o zdánlivou banalitu, která ale nejednou dokáže i učiněné divy. Nejen že zabrání tomu, aby se do vody, již tato pokryje, dostávaly zbytečné nečistoty, s nimiž pak člověk svádí nikdy nekončící boj, ale také zadarmo zajistí a výrazně urychlí ohřev vody.
A je jasné, že pokud nám s její pomocí slunce vodu ohřeje a tatáž pak zabrání tomu, aby voda v noci zase rychle vychladla, je to docela jiná koupačka. Daleko příjemnější osvěžení.
A přitom to není nikterak finančně náročné řešení. Samotná takováto plachta vyjde jenom na pár korun a slunce na obloze hřeje jak známo dokonce zadarmo.
A vy tak můžete mít bazén plný příjemně teplé vody. A ne něco, čím by vzali zavděk snad leda nějací zarytí polárníci. Kteří by byli možná i v bazénu plném ledové vody spokojení a čilí jako rybičky a na rozdíl od vás by se po jeho opuštění netřásli jako ratlíci a neměli na lehce namodralém těle husí kůži, jakou by jim i každá skutečná husa mohla právem závidět.