Máte v plánu realizovat výstavbu zábradlí na balkon? A už máte rozmyšleno, které variantě dáte přednost, anebo teprve váháte a stále sbíráte potřebné informace? Máme pro vás tip na dvě řešení, která jsou praktická, využitelná na většině míst, a zároveň dobře vypadají.

Nerezové zábradlí

Chcete-li vsadit na jistotu, preferujte zábradlí na balkon z nerezové oceli. Nerez se hodí k většině koncepcí obytných prostor, ať už se jedná o moderní novostavby, anebo vilovou zástavbu a další starší objekty. Lze jej citlivě zakomponovat k různým barvám fasády a můžete jej doplnit i rostlinnou výzdobou v závěsných či pozemních květináčích.

žena na balkoně

Nerez pochopitelně nekoroduje, a to ani v extrémních povětrnostních podmínkách, tudíž můžete být bez obav a spoléhat se na funkčnost tohoto řešení mnoho let. Nerezová ocel v podstatě disponuje takřka shodnými mechanickými vlastnostmi, jako běžná konstrukční ocel, tedy zejména pevností v tahu, tlaku, střihu a ohybu, tím pádem vám zaručí naprostou bezpečnost i u stavebních řešení ve vyšších patrech nad zemí.

balkony s tvrzeným sklem

Varianta s tvrzeným sklem

V některých bytových domech se lidé rozhodují revitalizovat balkony a v rámci stavebních prací mají možnost rozhodnut se pro alternativní řešení vůči tomu stávajícímu, obvykle z ocelových profilů, které vytváří dojem zamřížování. Nechcete-li mít pocit, že jste doma jako ve vězení (za mřížemi), je možné ocelová zábradlí vyměnit za tvrzené sklo. Tímto způsobem lze využít plochu balkonu i jako zimní zahradu pro rostliny, jestliže bude balkon zateplený a horní část nad zábradlím bude zakryta posuvnými skleněnými výplněmi.

Tato řešení se ukazují jako praktická i z důvodu úspory energií za vytápění, kdy si v zimě balkon zcela uzavřete, a přitom sklo bude transparentní a bude jím propouštěn dostatek denního světla ze slunečního záření.