Sexuální život je nedílnou součástí partnerských vztahů. Jen minimum partnerů je schopno žít v takovém vztahu, kde intimita není jeho běžnou součástí. Drtivá většina lidí ke zdravému vztahu sex prostě potřebuje, protože od přírody jsme takoví. Člověk je tvor, který má svou sexualitu a musí ji používat. Sex není jen zábava a potěšení, ale má vliv na náš zdravotní stav. Při jeho nedostatku dochází k deprivaci, která je spouštěčem psychických problémů. Po fyzické stránce může docházet k problémům s pohlavními orgány, a u mužů může nedostatek sexu vést až k rakovině prostaty.

pusa na banánu

Proč se vzdávat sexuálního života?
Váš sexuální život nemusí skončit s příchodem 50. narozenin. Možná byste byli překvapeni tím, kolik seniorů žije sexuálním životem. Hranice věku, kdy lidé přestávali intimně žít, se posunula. Dokud to zdravotní stav dovoluje, je prostě dobré intimně žít. Intimní život však dokáže narušit nefunkční erekce. S tímto problémem se setkávají už dospívající chlapci, kde jde spíše o problém před samotným aktem – vlivem studu a strachu z neúspěchu. Takové potíže s erekcí samy odeznějí.

kondom na ruce

Horší varianta
Ta horší varianta – dlouhodobá ztráta erekce či snížení její kvality přichází ve středním věku a drží se mužů až do starších let. Důvodem může být mnoho. Většinou za poruchami erekce stojí stres, pokles hladiny hormonů a špatná životospráva. Pokud se u vás objeví takové potíže, je dobré začít uvažovat nad tím, jestli můžete něco sám ovlivnit. Určitě je vhodné přestat pít hodně alkoholu a přestat kouřit. Pokud ani to nepomůže, můžete vyzkoušet doplňky stravy, které obsahují bylinky. Právě bylinky se používají na léčbu poruch erekce již stovky let, a najdete je třeba v čaji nebo v kapslích. Z kapslí je skvělý přípravek Erectmax
erectmax.cz, který pomohl moha mužům vrátit erekci do starých kolejí a začít si znovu užívat intimnosti.