Když se dítěte zeptáte, z jakého je židle materiálu odpovědí bude patrně to že ze dřeva. Starší děti a dospělý ví že může být i z plastu kovu nebo dřevotřísky. V blízké budoucnosti se možná budeme setkávat i s jinými typy materiálů, protože už dnes je na trhu k dostání nábytek z papíru.

Každý však musí dát za pravdu tomu, že využití dřeva v nábytkářství je klasika i když finančně v jiné skupině, než je tomu u nábytku například z dřevotřísky. Ze dřeva můžeme mít i praktické a odolné podlahy. Ze dřeva máme postele, židle, stoly, skříně.

dřevěný stoleček

Při výrobě dřevěného nábytku se využívá nejznámější smrk a borovice ale také dub, buk, jasan a mnoho jiných někdy i exotických dřevin.

Dřevo se využívá i při výrobě hraček a her. Dřevěné kostky jsou klasickou hračkou, která zcela jistě nechybí v žádném dětském pokojíčku. Se dřevem se ale lze i setkat v podobě rukojeti kartáčků na zuby, hřebenů na vlasy, pánských motýlků nebo hodinek.

houpací křeslo

Opracovaný kus dřeva může sloužit jako originální dekorace. Dřevěný špalík může posloužit jako venkovní sedátko a nemusíme se pro tyto účely ani nijak dál opravovat. Klacek, kterých najdeme v lese mnoho, nám nahradí vidlici na opékání vuřtů.

Používáním dřeva šetříme přírodu a využíváme jejích darů. Po vzoru lidových staveb je možné nechat si postavit dům v moderním pojetí, a to z dřevěných cihel.
Dřevo je skvělé na topení, koneckonců komu by se nelíbil zvuk praskajícího dřeva v krbu.

dřevěné židle

Dřevo je materiál, který tady byl, je a zcela jistě i bude. Začali jsme toužit po návratu k přírodním materiálům, protože přicházíme na to, že to má mnoho výhod. Výhodou dřeva je jeho velká živostnost. Stromům tak můžeme být vděčni nejen za to, že produkují kyslík, ale také za to, že nám poskytují dřevo. Svůj vděk jim můžeme projevit třeba tím, že začneme tohoto přírodního materiálu ve své životě více využívat.