Alzheimerova choroba je velmi závažné onemocnění, které člověku krade možnost žít podle vlastních představ a postupem času ho připravuje o důstojnost a soběstačnost. Není to jednoduché ani pro rodinné příslušníky. Pokud se ve vaší rodině nemoc objeví, patrně vás čekají náročné chvíle.

Jistě se o svého příbuzného chcete postarat a chvíli to funguje, časem ale, jak nemoc postupuje, je péče stále náročnější. Jednoho dne zjistíte, že dát nemocnému potřebnou péči není možné a s těžkým srdcem se smiřujete s možností, že člena rodiny budete muset umístit do domova.Nezoufejte však,Alzheimer centrum Praha vás přesvědčí, že děláte to nejlepší pro vás všechny. Nic si nevyčítejte, nikoho se nezbavujete, pouze nemocnému dáváte šanci žít i přes velké potíže, které nemoc způsobuje.

Šance na důstojný život pro osoby trpící demencí

Do specializovaného centra v Praze lze umístit klienty už od 40 let, kteří trpí touto chorobou či jiným typem demence. Poskytuje služby specificky zaměřené přesně na tuto problematiku a tím se liší od běžných domovů a léčeben.

Lékařská i sociální péče je poskytována na nejvyšší odborné úrovni a s respektem k člověku. Důraz je kladen na partnerství mezi personálem a klienty. Rovněž je podporován co největší kontakt s rodinou nemocného a v případě potřeby je možné využít odborné psychologické poradenství pro členy rodiny.Klienti jsou ubytováni v pokojích, které mají vlastní sociální zařízení a je možné si je dovybavit tak, aby měl klient pocit domova. K dispozici jsou různé terapie a rehabilitace, společenské místnosti i jídelna a jídelníček o pěti chodech sestavený nutričními specialisty. Zabezpečený areál nabízí park k procházkám a pro rodiny je k dispozici i restaurace s dětským koutkem.

Cílem služeb je zachování co nejvíce důstojného života a samostatnosti klientů. Nemusíte se bát svěřit nám vaše příbuzné, postaráme se o ne citlivě a s nevyšší možnou péčí.