Alzheimerova choroba je velmi závažné onemocnění, které člověku krade možnost žít podle vlastních představ a postupem času ho připravuje o důstojnost a soběstačnost. Není to jednoduché ani pro rodinné příslušníky. Pokud se ve vaší rodině nemoc objeví, patrně vás čekají náročné chvíle.

Jistě se o svého příbuzného chcete postarat a chvíli to funguje, časem ale, jak nemoc postupuje, je péče stále náročnější. Jednoho dne zjistíte, že dát nemocnému potřebnou péči není možné a s těžkým srdcem se smiřujete s možností, že člena rodiny budete muset umístit do domova.

Nezoufejte však,Alzheimer centrum Praha vás přesvědčí, že děláte to nejlepší pro vás všechny. Nic si nevyčítejte, nikoho se nezbavujete, pouze nemocnému dáváte šanci žít i přes velké potíže, které nemoc způsobuje.

Šance na důstojný život pro osoby trpící demencí

Do specializovaného centra v Praze lze umístit klienty už od 40 let, kteří trpí touto chorobou či jiným typem demence. Poskytuje služby specificky zaměřené přesně na tuto problematiku a tím se liší od běžných domovů a léčeben.

Lékařská i sociální péče je poskytována na nejvyšší odborné úrovni a s respektem k člověku. Důraz je kladen na partnerství mezi personálem a klienty. Rovněž je podporován co největší kontakt s rodinou nemocného a v případě potřeby je možné využít odborné psychologické poradenství pro členy rodiny.

Klienti jsou ubytováni v pokojích, které mají vlastní sociální zařízení a je možné si je dovybavit tak, aby měl klient pocit domova. K dispozici jsou různé terapie a rehabilitace, společenské místnosti i jídelna a jídelníček o pěti chodech sestavený nutričními specialisty. Zabezpečený areál nabízí park k procházkám a pro rodiny je k dispozici i restaurace s dětským koutkem.

Cílem služeb je zachování co nejvíce důstojného života a samostatnosti klientů. Nemusíte se bát svěřit nám vaše příbuzné, postaráme se o ne citlivě a s nevyšší možnou péčí.