Mnoho žen má problémy se svými vlasy. Samozřejmě se většinou potýkáme s pocitem, jaké vlasy nám příroda nadělila. Ženy, které mají kudrnaté vlasy, by ocenily rovné, ženy co mají málo vlasů, které jsou rovné jako hřebíky by naopak ocenily vlnité. S tímto problémem nám mohou pomoct kulmy či žehličky na vlasy. Ovšem aby vlasy krásně vypadaly, měly jas a lesk, je potřeba se o ně správně starat.
růžové vlasy ženy

Jak správně a pečlivě umýt vlasy?

· Před samotným mytím je důležité vlasy řádně pročesat. Česáním se odstraní staré a poškozené vlasy, které zabraňují těm ostatním ve správném růstu. Pokud ovšem máte vyloženě kudrnaté vlasy, česat byste je neměly.
· Následně je potřeba vlasy důkladně namočit. Máčení provádějte alespoň po dobu 1 minuty. Teplá voda pomůže otevřít šupinovitou kůžičku vlasů a omyje z ní nečistoty. V žádném případě však nepoužívejte horkou vodu, ta vlasům příliš neprospívá.
· Následně naneste šampon, který je vhodný pro váš typ vlasů. Šampon musíte důkladně vmasírovat, aby se dostal do každého vlasu. Nanášejte jej převážně na pokožku hlavy, kde se nacházejí vlasové kořínky. Poté je nutné vlasy důkladně opláchnout. Jestliže máte dlouhé a hustější vlasy, měly byste tento proces opakovat dvakrát. Prvním umytím totiž odstraníte nečistoty, tím druhým dodáte vlasům živiny.
sušení vlasů fénem
· Po umytí šamponem je vhodné použití kondicionéru, který nechejte působit po dobu uvedenou na etiketě. Následně důkladně vlasy opláchněte.
Aby byly vaše vlasy lesklé a zdravé, musíte se o sebe celkově dobře starat. Proto je potřeba jíst kvalitní stravu, ze které si vlasy berou potřebné vitamíny a živiny, dostatečně pít nejlépe čistou vodu, aby vaše vlasy nebyly příliš vysušené. Zároveň je důležitý kvalitní spánek a vhodné potravinové doplňky. Poté je samozřejmě důležité poznat, jaký typ vlasů máte, abyste se o ně dokázaly dobře starat. S určením typu vlasů vám může pomoct kadeřnice, pokud si sami nejste jistí. Potom již můžete začít se správnou péčí.