Pokud i Vy jste právě z těch žen, které upřednostňují přirozenost a jednoduchost před velkými nánosy make-upu a těžkými víčky, jste na správné cestě. Také ale o přirozenou krásu se musí náležitě pečovat.

Co vše byste tedy měli pro svou přirozenou krásu udělat? V první řadě dobře a šetrně pečujte o samotnou pleť.

1. Čištění pleti
– volte přípravky podle typu Vaší pleti
– používají se pleťové krémy, vody nebo speciální pěnová mýdla
– čistěte pleť dvakrát denně
2. Tonizace pleti
– používáme tonizační pleťové vody
– navrací pokožce přirozený, zdravý vzhled
– zaceluje popraskanou svrchní vrstvu kůže
– odstraní suché šupinky na obličeji
– stahuje rozšířené póry
3. Hydratace pleti
– hydratační pleťové krémy a denní pleťové emulze
– zabraňují ztrátě vlhkosti
– pleť zůstává přirozeně vláčná
– skvělý základ pro make-up
– hydratace je prevence proti tvorbě vrásek
4. Výživa pleti
– výživné pleťové krémy obsahují dostatek olejů, vosků a tuků
– vhodné aplikovat na noc, pleť tak může v klidu vstřebávat výživné látky
– ocení především suchá, velmi suchá a zralá pleť
– navrací elasticitu

Vraťme se ale k čištění pleti. To je velmi důležitý krok, aby Vaše pleť vypadala krásně i přirozená. Podstata spočívá v čištění pleti před ulehnutím do postele. Odstraňte důsledně zbytky make-upu, které během noci ucpávají póry a dráždí pleť. Také ráno před nalíčením je důležité pleť znova vyčistit, Vaše líčení pak navíc bude vypadat lépe.

Co se hydratace pleti týče, v obchodech si můžete zakoupit nepřeberné množství nejrůznějších přípravků pro tento účel. Zkuste si ale vyrobit vlastní domácí masku ze surovin, které doma běžně najdete.
Základem je vždy tvaroh, droždí, med, olivový olej, vejce, smetana, mléko nebo jogurt. Dále se v podstatě fantazii meze nekladou. Namixujte například tvaroh s Vaším oblíbeným ovocem nebo zeleninou, máte-li sušší pleť, kombinujte olej, smetanu, vejce a ovoce.
Samozřejmě se nechají použít i bylinky, tedy výluhy z nich. Pohrajte si s výrobou takové masky a dostane se Vám uklidňujícího, hojivého nebo třeba i dezinfekčního účinku.

Dostáváme se tedy k další otázce – líčení. V tomto článku upřednostňujeme přirozenou krásu. I tu ale můžeme lehce zvýraznit a to nahým líčením.
Nahé líčení se v poslední době stává opravdu trendy. Toto líčení decentně zvýrazní Vaše obličejové linie. Základem je decentnost a jednoduchost.
K líčení Vám postačí řasenka, make-up (tonizační krém), korektor, pudr, tvářenka a lesk na rty.

Důležité je volit barvy, které se hodí k Vaší barvě pleti (meruňkové, béžové, zlaté), pokud tedy chcete nahé líčení ještě doplnit o oční stíny. Tvářenka by měla ladit s rtěnkou nebo leskem na rty, opět používejte jemné barvičky, které mají blízko k barvě Vašich rtů.

Nezapomínejte, že méně je více a že s přirozeným vzhledem budete vypadat KRÁSNĚ!