Automobilový průmysl zaznamenal v posledních letech velký převrat ve výrobě žárovek. Výrobce si dostatečně uvědomuje, že každé motorové vozidlo potřebuje kvalitní osvětlení. Je to velmi důležité pro bezpečnost. Dá se říci, že je poměrně dost rozhodující, na jakou vzdálenost řidič vidí ve tmě a tím dokáže i snadněji odhalit blížící se nebezpečí, které by se mohlo při špatném osvícení snadno přehlédnout. Smutné je, že takové okamžiky se platí tou nejvyšší daní, což je sám život.
světla chevroletu.jpg

Autožárovky, které pak dokážou přinést o 50% jasnější osvětlení, prodlouží automaticky délku viditelného kužele až o 20 a více metrů. To není zrovna málo a v podstatě řidič pak dokáže zaznamenat nejen překážku na silnici, ale i zvíře u krajnice nebo i případně neoznačeného chodce.

Bezpečnost by měla být vždy rozhodující

Mnozí řidiči si do výbavy nakupují levnější žárovky, zřejmě se domnívají, že ušetří nějakou tu korunku. Ovšem opak je pravdou. Nekvalitní a levnější zdroje jsou leckdy více poruchové a tak se musí častěji dokupovat. To samé platí o kvalitě osvícení, která má pak za následky větší únavu řidiče. Je to prosté, jelikož pak musí vynaložit více soustředěnosti, mnohdy za snížené viditelnosti se namáhají více oči, které se později unaví. Při zakoupení kvalitních žárovek, například produktové řady osram silverstar se zvýšenou svítivostí, se může předejít případným nedostatkům.
zapnuté světlomety.jpg

Jejich přednosti:

jsou opatřeny stříbrným vrchlíkem pro optické splynutí s pozadím reflektoru

vhodné pro světlomety s čirou optikou

jejich předností není jen daleko vyšší bezpečnost, ale i estetika

svítí o 50% jasněji, než standardní halogenová žárovka

podle typu světlometu dokáže osvítit až 75 metrů před autem

použití má v běžném provozu bez problémů

dvojnásobná životnost

vynikající poměr ceny a výkonu

světelný tok je 1 500 lm

Osvícená vozovka nebo krajnice dává pak více času na rozmyšlení určitého manévru, jak zabránit nehodě nebo přímo katastrofě. Ušetřených pár korun nestojí za hazard.