Samotný proces hubnutí znamená zátěž organismu: pro tělo nezvykle malý přísun živin způsobuje výrazné snížení hladiny krevního cukru a také odbourávání bílkovin a tuků z tkání. Složitými biochemickými procesy vzniká množství metabolitů, které organismus namáhavě likviduje. Následkem může být rozladění vnitřního prostředí organismu – homeostázy.

Dostatek tekutin, hlavně samozřejmě čisté vody, udržuje hubnoucí tělo v rovnováze. Proč tedy právě na tekutiny při snižování nadváhy často zapomínáme?
Jednoduše proto, že při redukovaném příjmu živin nemáme pocit žízně, zkrátka se zapomínáme napít. Jenže mozek nám lže. Tělo může být, a také většinou je, dehydrované. Dehydratace vede k mírné intoxikaci. Následkem bývá bolest hlavy, kolísání tlaku, mírná nevolnost nebo jen to, že se cítíme tak nějak nedobře a nervózní. Zbytečně.
Máme na výběr
Nápoje na hubnutípravděpodobnost nepříjemných pocitů provázejících dehydrataci určitě zmenší. Přípravků je na trhu hodně. Na přírodní bázi bez chemických aditiv jsou nejrůznější typy čajů, speciálních druhů káv nebo bylinkových nápojů. To, že jsou přírodní, ovšem neznamená, že nemohou být kontraindikací k našemu aktuálnímu zdravotnímu stavu, případně k lékům, které užíváme. Jaké potíže mohou účinné látky obsažené v hubnoucích nápojích vyvolat, je lépe si zjistit dopředu.

Jiným druhem nápojů podporujících váhovou redukci jsou proteinové nápoje, zároveň dodávající tělu potřebné aminokyseliny.
Váhu pomáhá upravit také rozpustná vláknina nebo syrovátka.
Úplnou výživu včetně vitamínů a minerálů, která zčásti nebo na krátký čas úplně nahradí běžnou stravu, dodají tělu komplexní nutridrinky.
Tak jako tak se snažte při každé dietě vypít navíc dost čisté vody na střídačku s minerálkou. Neuškodí to a navíc tím proces hubnutí urychlíte.