Celou zimu se zpravidla na jaro těšíme, ale jak bylo řečeno, jaro nás náhle překvapí tím, že na nás padne obrovská únava a místo toho, abychom zářily štěstím, jsme spíše unavené, máme kruhy pod očima, naše pleť také nezáří a spíše je zašedlá. Prostě všechno nasvědčuje tomu, že jarní únava nás ovládá a namísto slunění se, bychom raději zalezly pod peřinu a nevytáhly paty alespoň týden a celý ten týden prospaly!
pomůcky na masážní terapii
Naslouchejte svému tělu!
Pokud i vy se takto cítíte, určitě jste zpozorovala, že vaše tělo volá po čerstvém ovoci, zelenině a celkově po lehčích jídlech! Je to jednoduché! Nejen vaše tělo, ale i vaše pleť potřebuje vitaminy a hydrataci po těžké a dlouhé zimě!
Takže dbejte nejen na lehkou stravu, plnou vitamínů a vody, ale dbejte i na to, aby vaše pokožka dostávala výživu, kterou vyžaduje.
Zaměřte se na lehká séra a krémy s vysokou hodnotou vitaminu C. Tyto pleť nejen rozjasní, ale také samozřejmě ochrání před negativními vlivy vnějšího prostředí. V neposlední řadě dbejte na to, aby vaše pleť dostávala kyselinu hyaluronovou, která se postará právě o maximální možnou hydrataci pleti.
Pokud nepoužíváte krémy s ochranným faktorem celoročně, je nyní čas s tím začít, protože nyní začne sluníčko úřadovat a ochranný faktor je prostě nutný!
květinová koupel
Dopřejte si něco navíc!
I když se dobře staráte celoročně o svoji pleť, může se stát, že nyní pořád vidíte, že vaše pleť není jaksi ve formě, vlivem jarní únavy. Je dobré proto si dopřát víc než standardní péči. Krásu svoji pleti můžete podpořit tím, že použijete jednorázovou masku s okamžitým efektem.
Raději však připomeneme, že aby pleť mohla správně využít výživné složky z masky, je potřeba ji důkladně připravit. To znamená, že se vždy musíte řádně odlíčit, pleť perfektně vyčistit a teprve poté nanášet masku s požadovaným efektem. Když už jsou teploty takto vyšší, je ideální používat masky hydratační, nemastné. Samozřejmě vždy přizpůsobujte druh masky aktuálním potřebám a druhu pokožky!
Nesnažte se všechno zakrýt!
I když můžete mít pocit, že vaše pleť stále není, co by měla být, je potřeba si uvědomit, že sluníčko, denní světlo a přicházející jaro odzvonilo silně krycím bázím. Raději sáhněte, pokud nemáte opravdu velké potíže s kvalitou pleti, po lehčích a zjasňujících bázích, které vaši pleť nejen sjednotí, ale také hlavně rozzáří. A to nyní potřebujete spíš, než schovávat nerovnosti či drobné nedokonalosti pleti!