Na katalog cyklozájezdů pro nastávající rok čekají všichni klienti s nedočkavostí. Vychází v únoru, aby všichni měli dost času si naplánovat letošní dovolenou. Za dvacet let se řady cyklistů, kteří každým rokem vyrážejí na kolech poznávat krásy po celé Evropě, rozrostly. Dokonce už dochází ke generační výměně. V devadesátých letech první cyklotrasy absolvovali rodiče a dneska už jezdí i jejich dospělé děti.

kolo

A za těch dvacet let už projeli na kolech hodně zajímavých míst. V Německu, Francii, Rakousku, Maďarsku, Itálii, Řecku, Španělsku. Celé pobřeží Holandska – s návštěvou květinové burzy, Belgie, Polska, Norska, Velké Británie i Skotska. A to všechno v sedle bicyklu. Většina cyklistů jezdí na svém vlastním kole, někteří si kola půjčují od pořádající cestovní kanceláře. Ta jim zajišťuje po celou dobu i servis a údržbu.

V letošní nabídce se objevila tři nová místa, která budou účastníci zájezdu zdolávat po deset dnů na kolech. Trasy u dvou z nich, na Tauernské cyklostezce a Lungau, nabízejí velká horská převýšení. A na tyto úseky je možno si zapůjčit elektrická kola, která cestovní kancelář připravila pro své klienty. Výhody těchto kol už někteří cyklisté objevili a na dovolenou už jezdí na nich. S postupujícím věkem nechtějí zůstávat pozadu za celou skupinou a elektrické kolo věkový handicap vyřeší. Pokud o jeho koupi rovněž uvažujete, více se dozvíte na internetových stránkách s jejich nabídkou.

elektrokolo

Dokonce se objevila elektrokola, která jsou určena výhradně ženám. Jak barevností, tak i elegantním provedením. Bývají rovněž vybaveny lehčí lithiovou baterií. Ta má i další výhodu. Delší dojezdnost a větší životnost. Náklady, které jsou spojeny s nabíjením baterie jsou zanedbatelné. Sto kilometrů ujedete za pouhé čtyři koruny a nabíjecí stanice fungují zdarma!