Zatímco dříve se domy, a především byty v těch panelových, stavěly obvykle podle jednoho mustru a vypadaly podobně a především měly podobné rozměry, dnes to již neplatí. Touha po uniformitě se přeměnila v touhu po individualitě.

To má na jednu stranu tu výhodu, že každý si může svůj dům či byt postavit tak, jak se mu to líbí, případně si takový najít. Nevýhodou však je, že občas bývá problém do něj sehnat nábytek, zvláště pokud zde najdeme nějaké atypické rozměry.

Je totiž fakt, že i přes změnu v trendu se většina nábytku dělá ve standardizovaných rozměrech, a ač je pravda, že ve většině případů to lidem naprosto vyhovuje, najdou se i takoví, kterým se to nelíbí. A co potom s tím?

atypickaskrin

Řešením mohou být skříně na míru. Ty se vyrobí přesně podle rozměrů udaných zákazníkem a je tak jisté, že se přesně vejde tam, kam bude potřeba. Navíc to má i další výhodu – zákazní si jej může navrhnout přesně podle svých vlastních představ, aby zapadl do celkového ladění místnosti.

Zde však narazíme na problém: kde si jej nechat udělat. Jako první nás jistě napadne truhlářství, avšak těch tradičních je již pomálu. A pokud se nám je již podaří najít, zjistíme, že cena je skutečně velká. Na druhou stranu si můžeme být jisti, že práce bude precizně odvedena a že dostaneme přesně to, co si přejeme.

stareskrine

Avšak pokud se z nějakého důvodu na truhláře nemůžeme obrátit, není třeba si zoufat. I velké koncerny nás vyslyšely a mnoho jich nabízí výrobu přesně podle našich specifikací. Vzhledem k tomu, že se jedná o velkovýrobní firmy, je cena poněkud menší, i když stále větší než u standardních skříní. Avšak musíme počítat s tím, že nebudeme mít takovou svobodu ve volbě designu a ani kvalita obvykle není tak dobrá.

Ať už si však vyberete jakkoliv, vězte, že tím prezentujete vlastní názor a vkus. Je to něco osobního, něco, co vyšlo z vás. A to za ty peníze stojí, ne?