Určitě existuje velká spousta zážitků, které by rozhodně potěšily. Různé adrenalinové kousky, jako seskoky padákem, jízda na vodním skůtru nebo simulátor letadla. Není pochyb, že jste slyšeli o automobilových zážitcích, které stojí za to prožít. Na internetu najdete spoustu odkazů na zážitkové kanceláře, které nabízí jízdu například v lamborgini. Ale tak zvaná Firma na zážitky Vám může zajistit cca hodinovou projížďku rovnou ve dvou autech. Jak už napovídá nadpis, jedná se o auto Ferrari 488 Spider a Hummer H2. Můžete být svědkem souboje italského plnokrevníka a amerického monstra.
ferrari 488

Rozhodnete-li se pro tento druh zážitku, nebudete litovat. Poukaz platí do konce roku 2018, ale dá se uplatnit pouze v měsících od dubna do října. Velmi záleží také na počasí, které má na jízdu velký vliv. V ceně poukazu je zároveň instruktáž v obou vozech a k tomu zdarma možnost vzít do Hummera dvě osoby jako doprovod. Hlavní účastník zážitku má na výběr, jestli chce sedět na místě pro řidiče nebo spolujezdce. Celá akce se koná na polygonu v Příbramy na trati dlouhé 2 250 m. Na konci jízdy si můžete u auta pořídit fotografii.
hummer

Kromě zábavy má zážitek také svá pravidla. Účastník, mající zájem o samostatnou jízdu, musí být starší 18 let s platným řidičským průkazem skupiny B a v dobrém fyzickém i psychickém stavu. Jeho maximální výška by měla být 210 cm a váha 120 kg. Na druhou stranu – účastník, který  bude pouze spolujezdcem by neměl být mladší 12 let a menší než 150 cm. Je také nutný souhlas rodičů, a pokud dítě dosáhlo věku 15 let, i platný občanský průkaz. Osoba na místě podepisuje čestné prohlášení, že bude dbát rad a pokynů instruktora. V případě neuposlechnutí vzniká zodpovědnost za způsobené škody. Když to vztáhnu na sebe, asi bych raději byla na místě spolujezdce. Věřím, že to musí být neskutečný pocit řídit tak silné auto, jako Ferrari, ale zároveň mám obrovský respekt k jeho půvabu a (nebudeme si lhát) i ceně.


A nakonec bychom si také mohli říct, kolik tahle zábava vlastně stojí. Přesně 2 490 Kč. A ještě je tu výhoda pro držitele stravenek Sodexo, které lze uplatnit při platbě zážitku.
Jeep 4x4

Vzhledem k tomu, v jakých autech jízda probíhá, mi ta cena připadá vcelku dobrá. U jiných zážitků máte jen jedno auto, ale zaplatíte třeba jednou tolik, byť i doba trvání projížďky je kratší. Samozřejmě záleží na každém, čemu dá přednost, ale mě osobně by se takový automobilový zážitek líbil. Ale myslím si, že i přesto to ocení právě ti muži. Přece jenom mají k autům blíže, než my ženy. Tak co? Bude letos Ježíšek štědrý?